Altin Basha nis “gjuetine” per talentet e rinj te humorit. Ja cfare kriteresh duhet te plotesoni

0
119

Regjisori i njohur Altin Basha pasi u largua nga “Portokalli” pas 17 vitesh, ka krijuar nje projekt te ri humoristik me emrin “Kosherja Show” ne televizionin ABC news.

Mesa duket, “Kosherja”, do te kete te njejtin format dhe stil si Portokalli por me protagoniste te rinj, te cilet jane duke u perzgjedhur nga audicionet qe po kryhen nga regjisori Altin Basha dhe stafi i tij.
Pervec artisteve te rinj, do te jene dhe disa aktore nga Teatri Kombetar si dhe aktori i njohur Besart Kallaku i cili pervec roleve humoristike, do te drejtoje spektaklin bashke me moderatoren e njohur Jona Spahiu.


 Audicionet per artistet e rinj kane filluar dhe jane te hapura cdo te Merkure dhe te Enjte ora 12:00 – 15:00 ne ambientet e kompanise filmike AA prane “Ish Kinostudios”.
Cdo person qe mendon se ka talent ne fushen e humorit mund te paraqitet prane audicioneve me nje material humoristik ne forme monologu, dialogu apo me imitime te personazheve te njohur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here